Forum za članove Našeg Hajduka

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
 
Avatar
Zucko
Pridružen/a: 24 kol 2018, 10:23

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:05

dodo: Vidiš, ja volin sposobnost govora, elokvenciju, a Perić mi je jedini priča bez zamuckivanja, poštapalica i sličnih pizdarija koje koriste ljudi koji se teže izražavaju. Računan mlad i pametan.
Sprega s hdzovcima je u mojin očima nepopravljiva.

E sad, s obzirom da pušen i na ladno, jel se ikome čini da je Kalinić klasični gatarbajter (čitaj hdzovac ili nedaj bože desnije)? Ovo su samo moji strahovi, al čisto pitan radi sebe. Ima nadrealan CV, al ako mu je mentalni sklop mi rvati i da Hrvatskom vladaju crveni kmeri uteka bi miljun kilometara.
Imaju li on i Pavić kakvih dodirnih točaka s politikom?
Ponavljam, ovo nije poziv za političku raspravu, nego pitan čisto radi sebe. Ako ko zna da su povezani su povezani ko Perić s našom političkom sinekurom nek viče...
Meni je Kalinić bio siguran po CV-u, nakon odgledano intervjua mislim da mi je više ne, nego da, dosta stvari je nedostupno o njemu, s 19 otišao u Švicu, pa zaboravio jezik, outfit, dijete od 3 godine sa 60, pretpostavljam s mlađom ženom, puna usta strasti i ljubavi prema Hajduku... Malo previše za moj ukus.
Bitunjac, Pavelin, Zec, Pavić, Lučić su mi za sada favoriti, ako ima netko neki info o njima osim ovih dostupnih bio bi zahvalan. A i mislim da sam s njima pokrio sve grane poslovanja.
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:06

Splityall: Ne znam kako si uspija zaključit di stoji politički :) Čovik praktički ne postoji na internetu
Ne, ne kažen kako pušen i na ladno. Čovik ima čudesan CV i zaokružio bi ga žmirećki, nego samo pitan zna li iko išta sluuuucajno. Ako nema, onda u redu.
U mom poimanju svita, a on nije mjerodavan ni za koga drugoga, dijaspora ima uvrnut pogled na stvarnost u Hrvatskoj pa iz toga proizlazi strah o političkoj sprezi.
Predrasude i ništa više, sve ono šta manje pametni ljudi posjeduju...
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:12

Zucko: Meni je Kalinić bio siguran po CV-u, nakon odgledano intervjua mislim da mi je više ne, nego da, dosta stvari je nedostupno o njemu, s 19 otišao u Švicu, pa zaboravio jezik, outfit, dijete od 3 godine sa 60, pretpostavljam s mlađom ženom, puna usta strasti i ljubavi prema Hajduku... Malo previše za moj ukus.
Bitunjac, Pavelin, Zec, Pavić, Lučić su mi za sada favoriti, ako ima netko neki info o njima osim ovih dostupnih bio bi zahvalan. A i mislim da sam s njima pokrio sve grane poslovanja.
Da, da. Baš tako. Otiša s 20 godina, a sriče rečenice ko Manuel Neuer koji lituje u Brelima. Dojma san da uopće ne prati, zna za kup i neke utakmice koje je ko mulac pratio dok je bio tu...
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
Splityall
Pridružen/a: 03 srp 2016, 13:24

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:14

Mene malo zabrinjava šta se o njemu apsolutno ništa ne zna.

Inače, pogleda sam većinu, danas ću i ostatak. Nisam ubra da se ikoga pitalo za mišljenje o odnosu kluba sa HNS-om. Ili to više nije relevantno pitanje za nadzornike?
Triba se dignuti u šest uri i trenirat ka pas do šest popodne
 
Avatar
MegaMasa
Pridružen/a: 03 srp 2016, 09:39

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:23

dodo: Ne, ne kažen kako pušen i na ladno. Čovik ima čudesan CV i zaokružio bi ga žmirećki, nego samo pitan zna li iko išta sluuuucajno. Ako nema, onda u redu.
U mom poimanju svita, a on nije mjerodavan ni za koga drugoga, dijaspora ima uvrnut pogled na stvarnost u Hrvatskoj pa iz toga proizlazi strah o političkoj sprezi.
Predrasude i ništa više, sve ono šta manje pametni ljudi posjeduju...
Maloprije sam pročitao jednu takvu predrasudu o jednom kandidatu za NO i to samo zato jer je čovjek poslovnu karijeru gradio vani. Slažem se u potpunosti, zaista samo manje pametni ljudi to rade.
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 14:31

MegaMasa: Maloprije sam pročitao jednu takvu predrasudu o jednom kandidatu za NO i to samo zato jer je čovjek poslovnu karijeru gradio vani. Slažem se u potpunosti, zaista samo manje pametni ljudi to rade.
Neman ja problem to izvijestiti drugima i sebi samom. Put ka znanju kreće od spoznaje da ne znaš.
Međutim, nisan se, kao taj neimenovani komentator, referira na poslovnu karijeru koji je gradio vani, nego na to da je on zaboravio jezik i da o hajduku malo toga zna.
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
bajs
Pridružen/a: 05 srp 2016, 17:46

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 15:04

dodo: Vidiš, ja volin sposobnost govora, elokvenciju, a Perić mi je jedini priča bez zamuckivanja, poštapalica i sličnih pizdarija koje koriste ljudi koji se teže izražavaju. Računan mlad i pametan.
Sprega s hdzovcima je u mojin očima nepopravljiva.

E sad, s obzirom da pušen i na ladno, jel se ikome čini da je Kalinić klasični gatarbajter (čitaj hdzovac ili nedaj bože desnije)? Ovo su samo moji strahovi, al čisto pitan radi sebe. Ima nadrealan CV, al ako mu je mentalni sklop mi rvati i da Hrvatskom vladaju crveni kmeri uteka bi miljun kilometara.
Imaju li on i Pavić kakvih dodirnih točaka s politikom?
Ponavljam, ovo nije poziv za političku raspravu, nego pitan čisto radi sebe. Ako ko zna da su povezani su povezani ko Perić s našom političkom sinekurom nek viče...
hdz je sve samo nije desno, dapace bas je hdz ugusia i pojia ono malo desnicara sta ih je bilo.. tako da ti odgovaraju sta se tice svjetonazora, uostalom i koalicijski partneri su dokaz za to.
 
Avatar
Mass_Sarr
Pridružen/a: 08 srp 2016, 16:22

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 15:07

Nemoš čovika procjenit po tome kad je dobia dite a pogotovo ne po pretpostavci koliko mu žena ima godina.
O njegovoj karijeri dovoljno govori lista poslova i cv.
Ja da mogu nikad u životu nebi više da kune Republici Hrvatskoj ka šta ni on ne daje priko poreza a vjerojatno je na neki drugi način.
Koliko voli Hajduka je teško reć za bilo koga priko intervjua.
 
Avatar
MegaMasa
Pridružen/a: 03 srp 2016, 09:39

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 15:08

dodo: Neman ja problem to izvijestiti drugima i sebi samom. Put ka znanju kreće od spoznaje da ne znaš.
Međutim, nisan se, kao taj neimenovani komentator, referira na poslovnu karijeru koji je gradio vani, nego na to da je on zaboravio jezik i da o hajduku malo toga zna.
To da ne zna hrvatski i o Hajduku je tvoj osobni dojam, a ne ultimativna istina, kao i ono da je hdz-ovac, zadrti gasterbajter i slično. Al ne brini, bolje ispast glup nego iz aviona.
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 15:27

MegaMasa: To da ne zna hrvatski i o Hajduku je tvoj osobni dojam, a ne ultimativna istina, kao i ono da je hdz-ovac, zadrti gasterbajter i slično. Al ne brini, bolje ispast glup nego iz aviona.
Malo si nabrijan.
Ako čitaš pravilno, pohvalio san njegovu karijeru, a vezano za privatna politička stajališta san priupita ima li neko kakvu informaciju. Nigdi, niti implicitno, ne tvrdin da je čovik hdzovac, nego da često iman predrasude o dijaspori, pa iz toga proizlazi i pitanje (uredno san naglasio da su to moja ostrašćenja, isključivosti). Kolege kažu da je kao internet pojam praktički nepostojan, pa nema razloga da sumnjan. Periću se u 10 min iskopalo milijun poveznica s političarima.
Šta se jezika tiče 10 min je sasvim dovoljno da vidin kako mu se mozak napreže dok izgovara rečenice...


@bajs, ja bi volio da nekad ćakulamo o politici, posebno u konobi, al s obziron da je protivno pravilima nećemo spamat teme...
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
Konstantin
Pridružen/a: 03 srp 2016, 22:52

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 15:42

Kod perića me iznenadilo da je rekao da se o Klubu informira u rubrici Hajduk slobodne Dalmacije?!
Sta je meni red flag jer je pitanje je li clan. (I da, njemu to gledam rigoroznije nego kalinici ili drugim starijim kandidatima).
Moze li itko naci popis ljudi koji su na trecem dresu (crnom) i je li on tamo te ima li plocicu u parku?
Osim toga, nema formalnu pretpostavku od 10 godina radnog iskustva.
 
Avatar
srkanson
Pridružen/a: 03 srp 2016, 14:46

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 16:08

Prije izbora uvij ista priča, cv i ko je sta zgrisija, sta je bitno, ali mi fali jos pitanja, odnos s kraenesom i dali su ljubav prema Hajduku pokazali emocijama ili uz to i konkretnim djelovanjem? U Kalinica su mi upitne one postole :)
Ad Jong-min
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 16:21

Pa dobro, nisan siguran koliko su oni uopće adresa za pitanja o HNSu.
Oni nadziru, a ne upravljaju. Sjednice NO se ne sazivaju radi toga jel predsjednik dogovara finale kupa na Poljudu ili proglasa o Desincu, nego zbog ulaznih i izlaznih transakcija koje nadilaze određenu, statutom definiranu, svotu. Stvari koje nisu mjerljive, opipljive, NO ne može i ne smije valorizirati. Jedino ako statut ne definiramo na način da PU ili koji drugi djelatnik nema pravo komunicirati, pogotovo prisno, s djelatnicima saveza.

Uostalom, da su ih i pitali o odnosima, dali bi diplomatske odgovore kako triba radit na normalizaciji odnosa u svrhu poboljšanja hrvatskog nogometa. Ne bi sigurno išli na nož niti, realno, za to ima potrebe. Tako se bitke ne biju...
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
Seizmograf
Pridružen/a: 18 lip 2017, 23:21

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 16:34

Konstantin: Kod perića me iznenadilo da je rekao da se o Klubu informira u rubrici Hajduk slobodne Dalmacije?!
Sta je meni red flag jer je pitanje je li clan. (I da, njemu to gledam rigoroznije nego kalinici ili drugim starijim kandidatima).
Moze li itko naci popis ljudi koji su na trecem dresu (crnom) i je li on tamo te ima li plocicu u parku?
Osim toga, nema formalnu pretpostavku od 10 godina radnog iskustva.
Virujem da je mislia reć da se informira na fejsu/instagramu (Hajdučke Vijesti i ostale raznorazne stranice koje prate zbivanja u Hajduku) ali se sitia da nema društvene mreže pa je reka Slobodna.
A ja sam krenuo tamo gdje želim, i tamo gdje želim ću sigurno doć.
 
Avatar
srkanson
Pridružen/a: 03 srp 2016, 14:46

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 17:26

dodo: Pa dobro, nisan siguran koliko su oni uopće adresa za pitanja o HNSu.
Oni nadziru, a ne upravljaju. Sjednice NO se ne sazivaju radi toga jel predsjednik dogovara finale kupa na Poljudu ili proglasa o Desincu, nego zbog ulaznih i izlaznih transakcija koje nadilaze određenu, statutom definiranu, svotu. Stvari koje nisu mjerljive, opipljive, NO ne može i ne smije valorizirati. Jedino ako statut ne definiramo na način da PU ili koji drugi djelatnik nema pravo komunicirati, pogotovo prisno, s djelatnicima saveza.

Uostalom, da su ih i pitali o odnosima, dali bi diplomatske odgovore kako triba radit na normalizaciji odnosa u svrhu poboljšanja hrvatskog nogometa. Ne bi sigurno išli na nož niti, realno, za to ima potrebe. Tako se bitke ne biju...
Imam li pravo na to da njihov stav o odredenim temama utice na moj izbor?
Ad Jong-min
 
Avatar
Zucko
Pridružen/a: 24 kol 2018, 10:23

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 17:45

Mass_Sarr: Nemoš čovika procjenit po tome kad je dobia dite a pogotovo ne po pretpostavci koliko mu žena ima godina.
O njegovoj karijeri dovoljno govori lista poslova i cv.
Ja da mogu nikad u životu nebi više da kune Republici Hrvatskoj ka šta ni on ne daje priko poreza a vjerojatno je na neki drugi način.
Koliko voli Hajduka je teško reć za bilo koga priko intervjua.
Iznio sam svoj osobni dojam, te neke stvari koje su me zasmetale, ne moraju biti točne, što kaže kolega i cipele su mi bole oči, ali to nisu neki razlozi za ne glasati, ali utječe na kompletan dojam.
Što se tiče poreza i ostavljanja love RH, slažem se u potpunosti.
 
Avatar
dodo
Pridružen/a: 19 vel 2019, 10:47

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 18:36

srkanson: Imam li pravo na to da njihov stav o odredenim temama utice na moj izbor?
Ma svakako. Samo oni bi svejedno dali diplomatske odgovore. Odrješite, bez kompromisne, kakve očekuješ, bojin se da ne bi dobio.

@sushi da, da vjerojatno bi, šta kažeš, već iscurilo. Al nisan ja mislio sad neko izravno koketiranje, nego čisto jel večeraje s takvim glavama i slične gluposti. Očito je sve oke.
Na pobjedničkoj zastavi koju vijorim, kap je i njihovog znoja. Nikolaj Buharin
 
Avatar
Tim Whatley
Pridružen/a: 05 srp 2016, 00:22

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 19:39

Nadrealan CV, ali... dite sa 60, vjerojatno mlada žena, čudne postole, a možda i Hrvatski oslobodilački pokret, zašto ne?  :D
Da vas nema, tribalo bi vas 3D printat. 
 
Avatar
timun
Pridružen/a: 24 kol 2017, 10:10

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 20:24

Pogledao sve videe i fali mi jos 1 kandidat da upotpunim konacan izbor. Uopce ne zelim piskarati svoje dojmove o kandidatima ovdje na forumu jer smo vidjeli gdje nas je to dovelo i kako smo npr. izgubili neke clanove na forumu (Mr. Vudu) :mrgreen:

Ugl. natjerajte se pogledati svaki video i donesite svoj osobni sud. I naravno, ako saznate ikakav kompromitirajuci sazdrzaj kod nekih kandidata - podijelite ovdje… Hvala sto ste mi potvrdili intuiciju koju sam imao kod jedinog kandidata… :angelic-halo:
....samo čisto srce i ničeg se ne boj!
 
Avatar
gabal
Pridružen/a: 03 srp 2016, 11:08

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 20:27

Konstantin: Kod perića me iznenadilo da je rekao da se o Klubu informira u rubrici Hajduk slobodne Dalmacije?!
Sta je meni red flag jer je pitanje je li clan. (I da, njemu to gledam rigoroznije nego kalinici ili drugim starijim kandidatima).
Moze li itko naci popis ljudi koji su na trecem dresu (crnom) i je li on tamo te ima li plocicu u parku?
Osim toga, nema formalnu pretpostavku od 10 godina radnog iskustva.
Uvjet za prijavu na natječaj je članstvo u Našem Hajduku tako da tu brigu možeš odagnati.

Što se tiče pločice - to možeš i sam provjeriti. Odeš na https://nashajduk.hr/park/ , lupiš ctrl+f i upišeš ime koje tražiš. Postoji jedan Josip Perić s pločicom (ili rezervacijom) ali to nije ovaj jer taj imenjak ima uploadan trag.

Ali ne mora ti to ništa značiti  - može se uplaćivati za neko drugo ime - za oca, didu, barbu, dite...

Ovo s godinama radnog iskustva je i meni bilo sumnjivo ali je NurDieWeisen objasnio pa ću ga citirati s prethodne stranice:
: U Natječaju su postavljeni uvjeti alternativno - magistar ili viši stupanj obrazovanja (minimalno 300 ects) uz najmanje 4 godine upravljačkog iskustva odnosno iskustva u nadzornom odboru u društvima s najmanje 10 zaposlenih u tom razdoblju od 4 godine ili najmanje 10 godina upravljačkog iskustva odnosno iskustva u nadzorom odboru isto tako u društvima s najmanje 10 zaposlenih u tom razdoblju od 10 godina. Postoji i treći alternativni uvjet za računovodstvo, reviziju i pravo trgovačkih društava, ali on ne spada u tu kategoriju. Valjda se ciljalo da osobe manjak formalnog obrazovanja nadomjeste iskustvom. Po mom sudu je dosta teže ispuniti taj uvjet od 10 godina iskustva u upravi ili nadzornom odboru, a eliminirana su društva s manje od 10 zaposlenih tako da ne možeš biti predsjednik uprave nekog vlastitog d.o.o. bez zaposlenih i tako steći prividno iskustvo. Ako netko od kandidata ispunjava uvjet od 10 godina iskustva onda je to osoba za koju se može pretpostaviti da se radi vlastite vrsnosti zadržala toliko dugo na visokim pozicijama.
Da ne bi bilo da ga branim, i bez skrivanja aktivnosti na društvenim mrežama, ljubavi prema Modriću i vjerojatnom povezanošću s politikom najslabiji je kandidat i moj glas nema sve da se sve ovo drugo stavi sa strane.
Samo stoj na svjetlu i doći će kraj tami.
 
Avatar
Konstantin
Pridružen/a: 03 srp 2016, 22:52

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 20:32

Samo ću podsjetit da je na prošlim izborima najbolji CV imao Guste Santini.
Odličan CV ne znači da si sposoban u svim područjima jer se može raditi i o “fahidijotstvu”.
 
Avatar
Podvojena licnost
Pridružen/a: 03 srp 2016, 11:31
Lokacija: Itaka

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 20:47

Konstantin: Samo ću podsjetit da je na prošlim izborima najbolji CV imao Guste Santini.
Odličan CV ne znači da si sposoban u svim područjima jer se može raditi i o “fahidijotstvu”.
Zavidim Vam kolega, jedne izbore ste u međuvremenu potpuno istisnuli iz sijećanja. I ja bi najradije.
Naše proljeće dolazi a njihovo u Europi neće tako skoro.
 
Avatar
Kiso
Pridružen/a: 05 srp 2016, 19:21

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 21:50

Ima li netko od Kalinica cv, gdje pise sta je zavrsio i sta je radio od poslova i koje je škole završio. Imam životopise kada su primani u HZ nikakvih informacija.
PREDSTAVA ZA NARODNE MASE!!

NEC SINE TE NEC TECUM VIVERE POSSUM
QUI TACET CONSENTIRE VIDETUR
QUOD AB INITIO VITIOSUM EST NON POTEST TRACTU TEMPORIS CONVALESCERE
 
Avatar
Gajnice
Pridružen/a: 01 ruj 2016, 21:59

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

07 srp 2022, 21:54

Kiso: Ima li netko od Kalinica cv, gdje pise sta je zavrsio i sta je radio od poslova i koje je škole završio. Imam životopise kada su primani u HZ nikakvih informacija.
Imas gore radno iskustvo, stavio sam ja.
i uvik će lisci i pokvarenjaci
glupaci, pajaci, slovit ka' prvaci
 
Avatar
Kiso
Pridružen/a: 05 srp 2016, 19:21

Re: Izbori za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split š.d.d. - 15. srpnja 2022. godine

08 srp 2022, 09:12

Gajnice: Imas gore radno iskustvo, stavio sam ja.
Da da hvala, ovo djelomično mislio sam da ima neki full cv. Znal na KOMJUTOR
PREDSTAVA ZA NARODNE MASE!!

NEC SINE TE NEC TECUM VIVERE POSSUM
QUI TACET CONSENTIRE VIDETUR
QUOD AB INITIO VITIOSUM EST NON POTEST TRACTU TEMPORIS CONVALESCERE
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.